Andrzej Jelinek - Kilka słów o mnie....

Andrzej Jelinek - Kilka słów o mnie....

Za każdym razem zmieniając miejsce pracy robiłem krok do przodu - starałem się być w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Podjęcie decyzji o prowadzeniu własnej kancelarii finansowej nie było łatwe, ale jestem przekonany, iż była to właściwa decyzja.

Rynkami finansowymi interesowałem się od początków edukacji licealnej. Pamiętam, jak kiedy startowała Giełda Papierów Wartościowych założyłem zeszyt do notowań przepisywanych z telegazety. Podczas studiów nie było zbyt wielu okazji do powiększenia swojej wiedzy z zakresu rynków kapitałowych. Nie przeszkodziło mi to jednak w obronie pracy magisterskiej pt. "Zarys rozwoju instrumentów pochodnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie".
 
Przygodę z bankowością rozpocząłem w 2004 roku w Banku Millennium. Po roku zdecydowałem się na zmianę. Kolejnym etapem w zdobywaniu doświadczenia zawodowego był Multibank - był to wówczas zdecydowany krok naprzód. Centrum oszczędzania i dostęp do wielu różnych TFI robiło na mnie wrażenie. Jednak zaledwie po kilku miesiącach pracy spotkałem się na rozmowie rekrutacyjnej z Maurycym Kuhnem i Darkiem Makoszem - twórcami Open Finance. Rozmowa była na tyle owocna, iż już następnego dnia dowiedziałem się, że moja przygoda z MultiBankiem właśnie dobiegła końca.
 
W Open Finance, kiedy to pierwszy raz miałem możliwość uczestniczenia w bezpośrednich i kameralnych spotkaniach z zarządzającymi TFI mój rozwój znacznie przyspieszył. Jednak po niespełna roku pracy dowiedziałem się, iż zostałem wybrany jako jeden z trzech pracowników trójmiejskich oddziałów do otwarcia oddziału nowo powstającego Noble Banku. Spędziłem tam ponad 6 lat znacznie poszerzając swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego i rozwijając swoje umiejętności nawiązywania kontaktów i utrzymywania relacji z klientami sektora Private Bankingu.
 
Za każdym razem zmieniając miejsce pracy robiłem krok do przodu - starałem się być w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Podjęcie decyzji o prowadzeniu własnej kancelarii finansowej nie było łatwe, ale jestem przekonany, iż była to właściwa decyzja.
 
Przez ostatnie kilkanaście lat uczestniczyłem w wielu wykładach, seminariach, konferencjach i webinarach. Dużą część wiedzy, którą dziś posiadam zdobywałem samodzielnie podczas spotkań z przedstawicielami instytucji finansowych, dzięki  lekturze blogów inwestycyjnych, setek raportów analitycznych dotyczących rynku i ich analizie. Ze 100% pewnością mogę dzisiaj stwierdzić, iż niezbędnym elementem do zapewnienia klientowi obsługi najwyższej jakości jest jak najczęstszy bezpośredni kontakt z zarządzającymi funduszami lub innymi ekspertami rynku kapitałowego.
 
Zdobytą dotychczas wiedzą poza wykorzystaniem w codziennej pracy dzieliłem się również ze studentami podczas seminariów na studiach podyplomowych Doradztwa Finansowego na Uniwersytecie Gdańskim.
 
Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Fascynuję się podróżami, motoryzacją i od wczesnych lat dzieciństwa sportem. Takie sukcesy jak mistrzostwo świata naszych siatkarzy, niesamowite wyczyny kolarzy - Rafała Majki i Michała  Kwiatkowskiego, dramatyczne pojedynki Agnieszki Radwańskiej, zimowe sukcesy Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha wywołują u mnie pozytywne emocje i dodają sił do dalszej pracy. Pracy, którą bardzo lubię. Jestem jednym z tych szczęśliwych osób, które zawodowo mogą zajmować się tym co ich pasjonuje - finansami.
 

Andrzej Jelinek, TKF

WRÓĆ DO GÓRY