Inwestycje alternatywne

Inwestycje alternatywne

Październik 2018 roku pobudził wyobraźnię i przyczynił się do wielu rozmów na temat miejsca inwestycji alternatywnych w portfelu inwestycyjnym. Najlepszym przykładem jest licytacja "Dziewczynki z balonikiem" Banksy'ego, która przejdzie do historii sztuki.

W 1986 roku Macallan zabutelkował 24 sztuki 60 letniej whisky. Jedna z nich 3 października została wylicytowana na aukcji Bonhams w Edynburgu za rekordową kwotę 848 750 funtów brytyjskich (równowartość ponad 4, 1 mln złotych).

Dwa dni później za kwotę 1,04 mln funtów brytyjskich (równowartość ponad 5 milionów złotych) podczas aukcji w domu aukcyjnym Sotheby's została sprzedana "Dziewczynka z balonikiem" autorstwa Banksy'ego (w 2017 roku obraz ten wygrał plebiscyt na ulubione dzieło sztuki Brytyjczyków). Tuż po ostatnim oderzeniu młotka, niszczarka umieszczona w ramie dzieła rozpoczęła cięcie płótna. Obraz do połowy wysunął się z ramy i został pocięty na równe paski, po czym niszczarka się zatrzymała. 

Nie ulega wątpliwości, że takie wydarzenia wywołują ogromne zainteresowanie i stają się coraz częstszym tematem rozmów pomiędzy inwestorami. 

Trójmiejska Kancelaria Finansowa od 2014 roku współpracuje z wyselekcjonowanymi instytucjami i wybitnymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach i możliwościach inwestycji alternatywnych. Więcej informacji o inwestowaniu w sztukę, alkohole kolekcjonerskie i metale szlachetne otrzymają Państwo przy okazji spotkania w siedzibie Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej

WRÓĆ DO GÓRY