Tomasz Kuprasz - Drogą rozwoju...

Tomasz Kuprasz - Drogą rozwoju...

Chciałem prowadzić biznes mający na celu pomaganie w budowaniu kapitału innych inwestorów - właśnie dlatego zdecydowałem się współtworzyć Trójmiejską Kancelarię Finansową.

Współzałożyciel Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej. Licencjonowany doradca inwestycyjny nr 553 (pobierz treść licencji: Licencja_Doradcy_Inwestycyjnego_nr_553_Tomasz_Kuprasz.pdf) i makler papierów wartościowych nr 2459 (pobierz treść licencji: Licencja_Maklera_Papierow_Wartosciowych_nr_2459_Tomasz_Kuprasz.pdf. Pasjonat rynków finansowych - szczególnie funduszy inwestycyjnych. Inwestor indywidualny z kilkunastoletnim stażem. Absolwent Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

 

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem kiedy dostałem dowód osobisty było założenie rachunku maklerskiego. Od tego momentu przez kolejne już kilkanaście lat zdobywam doświadczenie inwestując w akcje, obligacje, jednostki funduszy inwestycyjnych, kontrakty terminowe czy handlując na rynku walutowym FOREX. Najwięcej nauczyły mnie moje własne transakcje – zyskowne i stratne - z każdej kolejnej wyciągam wnioski, starając się nie popełniać tych samych błędów i przez to stając się coraz lepszym inwestorem.

 

Kilka lat poświęciłem na zdobycie odpowiedniej wiedzy teoretycznej z dziedziny ekonomii, rynków finansowych, funduszy inwestycyjnych, analizy finansowej, strategii inwestycyjnych, prawa i etyki zawodowej - elitarna Licencja Doradcy Inwestycyjnego to trzy wyjątkowo ciężkie egzaminy, ale przede wszystkim tysiące godzin nauki. Dziś chciałbym wykorzystać tę wiedzę by pomóc innym w ich własnych inwestycjach.

 

Praca w Private Bankigu pozwoliła mi zdobyć całkiem nowe doświadczenie w pracy z najbardziej wymagającymi klientami. Poznałem ich oczekiwania i potrzeby - również te, których w tamtym czasie nie mogłem zrealizować. Postanowiłem to zmienić.

Należę do tej grupy szczęśliwców, którzy zawsze wiedzieli co chcą w życiu robić. Wiele osób chce mieć biznes by zarabiać pieniądze. Ja chciałem prowadzić biznes mający na celu pomaganie w budowaniu kapitału innych inwestorów - dlatego zdecydowałem się uczestniczyć w projekcie stworzenia Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej.

Moim największym „osiągnięciem” jest szczęśliwa rodzina. W wolnym czasie jestem też triathlonistą amatorem. Sport uczy dyscypliny i konsekwencji w dążeniu do celów, co pomaga mi w codziennym życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym. Na koncie mam już klika startów w tym ukończony ½ IRONMAN Gdynia 2017 z czasem 5:39:25.

 

Tomasz Kuprasz, TKF

WRÓĆ DO GÓRY