Dzień z Inwestycjami - wykład otwarty Prezesa Zarządu TKF

Dzień z Inwestycjami - wykład otwarty Prezesa Zarządu TKF

Edukowanie na temat wspólnego inwestowania jest dla nas misją i wielką przyjemnością.

27 lutego 2020 roku podczas zorganizowanego przez Koło Naukowe "Inwestor" Dnia z Inwestycjami na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego Prezes Zarządu Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej podzielił się ze studentami i innymi uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą na temat najpopularniejszego instrumentu inwestycyjnego na świecie - ETF. 

W opinii Andrzeja Jelinka ETF łączy w sobie dywersyfikację i łatwość zawierania transakcji (umożliwia inwestowanie nawet niewielkich kwot w drogie instrumenty wchodzące w skład indeksów giełdowych z całego świata i podlega obrotowi giełdowemu). 

Za najważniejsze cechy ETF'ów Prezes Zarządu TKF uznał: transparentność (w skład  ETF'ów wchodzą znane indeksy a ich wycena jest dostępna online), elastyczność (za stosunkowo niewielką kwotę można nabyć nawet jedną sztukę ETF dającą ekspozycję na cały indeks) oraz efektywność podatkową (można rozliczyć zyski i straty z ETF'ów razem z innymi inwestycjami w PIT38) i kosztową. 

ETF.jpg

Źródło: Opracowanie własne Andrzeja Jelinka

16-letni praktyk na rynku finansowym wyjaśnił uczestnikom wykładu zarówno pojęcia związane z inwestowanie w ETF'y (np. replikacja fizyczna czy syntetyczna) jak i konkretne możliwości nabycia tego instrumentu. Poszczególne aspekty związane z inwestowanie w ETF'y Andrzej Jelinek będzie systematycznie wyjaśniał na swoim blogu: www.emeryturaonline.pl.

Oczywiście nie zabrakło też ciekawostek takich jak największy ETF na świecie - SPDR S&P 500 Trust ETF, który na dzień 24.02.2020 posiadał ponad 301 miliardów USD aktywów.

Zachęcam do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku, na którym będziemy na bieżąco informować o kolejnych wykładach otwartych Pana Prezesa: https://www.facebook.com/TKFPL.

Marta Myślinska, TKF, 28.02.2020

WRÓĆ DO GÓRY