Dzień z Inwestycjami - wykład otwarty Doradcy Inwestycyjnego Tomasza Kuprasz

Dzień z Inwestycjami - wykład otwarty Doradcy Inwestycyjnego Tomasza Kuprasz

"Nie trzeba być bogatym aby zacząć, ale trzeba zacząć by być bogatym." Dlaczego warto inwestować w fundusze inwestycyjne już dziś?

27 lutego 2020 roku podczas zorganizowanego przez Koło Naukowe "Inwestor" Dnia z Inwestycjami na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego Licencjonowany Doradca Inwestycyjny, DI 553 Tomasz Kuprasz w przejrzysty i zrozumiały sposób wyjaśnił studentom oraz innym uczestnikom wydarzenia, dlaczego warto na bieżąco inwestować w fundusze inwestycyjne nawet małe kwoty (od 50 zł). 

Podczas swojej prelekcji Doradca Inwestycyjny kilkukrotnie podkreślał, że inwestowanie, to nie to samo co oszczędzanie, zwracając tym samym uwagę na ryzyko związane z inwestowaniem. Zgodnie z przedstawionym poniżej wykresem, ze względu na wysoką wartość wskaźnika inflacji, od kilku lat oszczędności ulokowane na lokatach bankowych realnie tracą na wartości. 

inflacjaalokaty.png

Źródło: Opracowanie własne Doradcy Inwestycyjnego Tomasza Kuprasz na podstawie danych NBP i GUS.

Tomasz Kuprasz przeanalizował czynniki, które powodują, że w porównaniu na przykład do kwot zgromadzonych na depozytach w bankach, fundusze inwestycyjne cieszą się stosunkowo małą popularnością. 

Jednym z nich jest brak wiedzy na temat zasad funkcjonowania funduszy inwestycyjnych. Doradca inwestycyjny z Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej wyjaśnił je w formie prostej infografiki. 

fundusz_infografika.jpg

Źródło: Opracowanie własne Doradcy Inwestycyjnego Tomasza Kuprasz. 

Kolejną obawą przed inwestowanie w fundusze inwestycyjne jest zbyt duże ryzyko. Tomasz Kuprasz przedstawił uczestnikom konferencji przykładowe fundusze o różnym stopniu ryzyka na podstawie 7-stopniowej skali SSRI (1 to najmniejszy, a 7 to największy poziom ryzyka inwestycyjnego). Informacje o stopniu ryzyka określanym w tej skali są łatwo dostępne w Kluczowych Informacjach dla Inwestorów czy bezpośrednio przy opisach funduszy na naszej platformie www.funduszetkf.pl

Często słyszy się również, że inwestowanie w fundusze niesie za sobą wysokie koszty, a dodatkowo jest tylko dla najbogatszych. Tomasz Kuprasz udowodnił, że to mit. Na naszej platformie www.funduszetkf.pl można nabywać fundusze bez opłat za rozpoczęcie czy zakończenie inwestycji już od 50 zł. Dodatkowo inwestując za pośrednictwem naszej platformy można korzystać z bezpłatnego doradztwa inwestycyjnego dostępnego między innymi za pośrednictwem aktualizowanych co miesiąc portfeli modelowych opartych o autorską strategię inwestowania w fundusze opracowaną przez Doradcę Inwestycyjnego Tomasza Kuprasz. 

Oczywiście podczas wystąpienia Tomasza Kuprasz nie mogło zabraknąć rad od Doradcy Inwestycyjnego zamieszczonych na grafice nad artykułem.

Zachęcam do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku, na którym będziemy na bieżąco informować o kolejnych wykładach otwartych Pana Tomasza: https://www.facebook.com/TKFPL.

Marta Myślinska, TKF, 28.02.2020

WRÓĆ DO GÓRY