Together rodzinna strona Trójmiasta

Together rodzinna strona Trójmiasta

W miesięczniku Together rodzinna strona Trójmiasta Prezes Zarządu TKF opisuje różne aspekty finansów osobistych i rodzinnych. Zachęcamy do czytania poszczególnych artykułów.

1. "Planowanie rodzinnego budżetu" 

Dlaczego nie planujemy budżetu? Co możemy zyskać? Od czego zacząć?

Przeczytaj tutaj. 

2. "Budżet domowy 2.0"

Jak analizować swoje wydatki? Jak oszczędzać wykorzystując narzędzia do planowania budżetu? Gdzie szukać inspiracji? 

Przeczytaj tutaj.

3. "Koszt wychowania dziecka"

Ile kosztuje utrzymanie dziecka? Jak inwestować w jego rozwój? Gdzie odkładać na przyszłość?

Przeczytaj tutaj. 

4. "Inwestycyjne morze możliwości"

Gdzie odkładać na przyszłość dziecka? Jak bezpiecznie inwestować?  W co inwestować? 

Przeczytaj tutaj. 

5. "O finansach z dziećmi"

Jak pokazać dziecku, że warto oszczędzać? Gdzie uczyć je zarządzania pieniędzmi? Jak inwestować w jego edukację finansową?

Przeczytaj tutaj. 

6. "Jak przygotować się do rozmowy o swoich finansach pod kątem inwestycji?"

Jak powinno wyglądać spotkanie w zakresie doradztwa inwestycyjnego? Po czym rozpoznać profesjonalnego doradcę fiansowego? Jakie mogą być skutki współpracy z sprzedawcą produktów inwestycyjnych, a nie rzetelnym doradcą?

Przeczytaj tutaj

7. "O wątpliwych funduszach pieniężnych słów klika"

Czym są fundusze pieniężne?  Czym się nie kierować wybierając fundusze pieniężne? Gdzie sprawdzić w co inwestują dane fundusze inwestycyjne?

Przeczytaj tutaj.

8. "List, który nie pozostawia złudzeń"

Ile może wynosić nasza emerytura z ZUS-u? Dlaczego nie oszczędzamy na emeryturę? Czym jest IKZE i jak je wykorzystać odkładając na emeryturę?

Przeczytaj tutaj.

9. "Dywersyfikacja"

Jak bezpiecznie inwestować pieniądze? Na co należy zwrócić uwagę przy budowie portfela inwestycyjnego? Na czym polega dywersyfikacja portfela inwestycyjnego? 

Przeczytaj tutaj. 

10. "Jak liczyć, żeby się nie przeliczyć? Świadome inwestowanie a piramidy finansowe."

O co chodziło z GetBackiem? Jakie jeszcze przykłady misselingu obserwowaliśmy w ostatnim czasie? Jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości - wnioski z przeszłości? 

Przeczytaj tutaj.

11. "Nie czekaj do ostatniej godziny"

Jak pozostawić bliskim informacje o swoich inwestycjach? Czy środki ulokowane w funduszach inwestycyjnych podlegają dziedziczeniu? Czy można wskazać konkretną osobę, która będzie upoważniona do wypłaty jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych bez konieczności przeprowadzania procesu spadkowego?

Przeczytaj tutaj. 

12. "Przegląd możliwości inwestycyjnych - lokata strukturyzowana"

Na czym opiera się lokata strukturyzowana? Czy wpłacając pieniądze na lokatę strukturyzowaną mam pewność, że nie stracę nawet części z nich? Czym jest wykorzystywana w lokacie strukturyzowanej tzw. "opcja"? 

Przeczytaj tutaj. 

13. "Przegląd możliwości inwestycyjnych - fundusz inwestycyjny"

Czym jest fundusz inwestycyjny? Jakie instytucje odpowiadają za bezpieczeństwo środków ulokowanych w funduszach inwestycyjnych? Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

Przeczytaj tutaj. 

14. "Rodzinna matematyka dla wszystkich czyli recenzja książki "Matematyka jest wszędzie" 

Jakie zalety, ale też jakie wady w ocenie Prezesa Zarządu TKF ma książka „Matematyka jest wszędzie”? Jak efektywnie spędzać czas z dzieckiem, żeby zachęcić je do polubienia matematyki i w przyszłości ułatwić mu planowanie własnego budżetu rodzinnego? Gdzie można przeczytać treść książki w całości?

Przeczytaj tutaj.

15. "Rozwód to nie wojna"

Jak jest cel kampanii "Rozwód to nie wojna"? Jak byli małżonkowie rozwiązują kwestię wspólnoty majątowej i opieki nad dziećmi? Po co byli małżonkowie zakładają dzieciom fundusze inwestycyjne?  Na pytania Pana Andrzeja Jelinka odpowiedziała pomysłodawczyni kampanii "Rozwód to nie wojna" - adw. dr Aleksandra Brodecka, mediator i dyrektor zarządzający Centrum Porozumień Prawnych. 

Przeczytaj tutaj.

16. "Kiedy i jak otworzyć dziecku drogę do kariery?"

Dlaczego warto studiować za granicą? Jak i od kiedy przygotowywać dziecko do aplikacji na studia zagraniczne? Czym kierować się przy wyborze uczelni? Na pytania Pana Andrzeja Jelinka odpowiedziała Pani Jolanta Kulik - założycielka Young Talent Management (YTM).

Przeczytaj tutaj.

17. "Jak zdarta płyta...o emeryturze"

Jak zmieni się wysokość emerytur od 2040 roku? Jakie podejście do oszczędzania mają mieszkańcy Europy Zachodniej? Jak planowanie domowego budżetu może przełożyć się na oszczędności na emeryturę?

Przeczytaj tutaj.

18. "Wakacyjne oszczędności - część 1"

Jak nie przepłacić za wakacje? Na co zwrócić uwagę oceniając wiarygodność "super okazji"? Jak sprawdzać szczegóły oferty wakacyjnej? 

Przeczytaj tutaj.

19. "Wakacyjne oszczędności - część 2"

Czy wypożyczanie auta na wakacjach za pomocą pośrednika jest dla nas korzystne? Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu wypożyczonego auta? Jak dopasować auto do miejsca wakacyjnego wypoczynku?

Przeczytaj tutaj.

19. "Polska pietruszką stoi, czyli kilka słów o inflacji"

Czym jest i jaki wpływ na nasze oszczędności ma inflacja? Gdzie jeszcze obserwujemy inflację w naszym codziennym życiu? Jakie jest realne oprocentowanie lokat?

Przeczytaj tutaj.

20. "Gorączka złota"

Dlaczego kupujemy złoto? Jak inwestować w fizyczne złoto? Dlaczego akredytacja LBMA jest tak ważna podczas inwestowania w fizyczne złoto? 

Przeczytaj tutaj.

21. "Ważny mecz dotyczący Twojej przyszłości"

Do kiedy musimy podjąć decyzje dotyczącą przeniesienia naszych środków z OFE? Jakie korzyści i konsekwencje niesie za sobą transefer środków z OFE do ZUS? Jakie korzyści i konsekswencje wynikają z transeferu środków z OFE do nowo otwartego IKE? 

Przeczytaj tutaj.

WRÓĆ DO GÓRY