Dzielenie się wiedzą ze studentami - Inteligencja Finansowa 2019

Dzielenie się wiedzą ze studentami - Inteligencja Finansowa 2019

15.03.2019 roku podzieliliśmy się studentami ze swoją wiedzą i doświadczeniem podczas organizowanej przez Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto Inteligencji Finansowej.

Założyciele Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej Andrzej Jelinek​ i Tomasz Kuprasz​ przedstawili uczestnikom konferencji różne możliwości inwestycyjne, zaznaczając poziom ryzyka związanego z inwestowaniem w nie oraz konieczność zachowania dywersyfikacji i dostosowania ryzyka całego portfela inwestycyjnego do wieku inwestora. Przedstawiciele TKF przygotowali również poparte danymi stytystycznymi wyliczenia, na podstawie których udowodnili młodym ludziom, że systematycznie przeznaczając część nadwyżki z budżetu domowego (z założeniem aktualnych średnich zarobków i wydatków osób z wyższym wykształceniem) w ciągu 40 lat są w stanie osiągnąć ponad milion złotyc oszczędności, jednocześnie pozwalając sobie na "przejadanie" części nadwyżki domowego budżetu. 

Celem prelegentów było udowodnienie młodym, wchodzącym na rynek pracy ludziom, jak ważne jest zdywersyfikowane inwestowanie swoich środków. Mamy nadzieję, że zaprocentuje wysokimi wartościami portfeli inwestycyjnych naszych słuchaczy w przyszłości :). 

WRÓĆ DO GÓRY